inwentaryzacja drzew
mapa drzew

O akcji inwentaryzacji drzew.

Projekt Obywatelski "Radomskie Drzewa" ma na celu zinwentaryzowanie drzew znajdujących się w mieście. W ramach inwentaryzacji radomskiego drzewostanu liczymy, mierzymy i sprawdzamy kondycję drzew. Informacje wraz ze zdjęciem drzewa umieszczane są w bazie danych i udostępniane na stronie internetowej.

Projekt opiera się przede wszystkim na pracy Wolontariuszy oraz specjalistów, którzy sprawują społeczną opiekę merytoryczną. Od początku kładliśmy nacisk na łatwe i szybkie wprowadzanie drzew do bazy aby ułatwić pracę Wolontariuszy, nasi programiści zadbali o dedykowane serwery, budowę specjalnej bazy danych, wykonanie części administracyjnej dla naszych Wolontariuszy i stronę internetową widoczną dla wszystkich zainteresowanych.

Inwentaryzacja drzew ma również niebagatelny walor edukacyjny, zaangażowani Wolontariusze mogą poznawać nowe gatunki drzew, oceniać kondycję drzewostanu, choroby drzew i śledzić stopnie wzrostu. Ta praca niesłychanie integruje i rozwija aktywność obywatelską, łącząc pokoleniowo społeczność lokalną.

Praktycznie wszelkie czynności prowadzone są na świeżym powietrzu, podczas specjalnej „wyprawy inwentaryzacyjnej” lub podczas spacerów co stanowi zdrową alternatywę spędzania wolnego czasu - szczególnie w dobie pandemii.

Czas pokazał, że istnieje duże zainteresowanie naszą aplikacją dzięki czemu zmieniliśmy nazwę projektu na „Polskie drzewa”.

Chcemy zaprezentować zinwentaryzowane drzewa w polskich miastach na ogólnopolskiej mapie umieszczonej w domenie drzewa-polska.pl. Aplikacja jest udostępniana i uruchamiana całkowicie bezpłatnie w domenie i na dostarczonym przez Partnera serwerze.

Poza sezonem wegetacyjnym, pracujemy nad Leksykonem Drzew w którym chcemy zaprezentować gatunki drzew występujących w Polsce oraz przedstawimy proste metody ich rozpoznawania.

Niejako przy okazji projektu wdrażamy inicjatywę powstania miejskich „Skwerów Edukacyjnych” z nowymi nasadzeniami drzew rodzimych.


Zostań Wolontariuszem

Dołącz do nas

Zostań Wolontariuszem lub zleć nam bezpłatną instalację strony do inwentaryzacji drzew w Twoim mieście.

Kontakt

Skontaktuj się z nami telefonicznie lub wyślij wiadomość e-mail.